Hikaye uyduran değil yazan önemli!

Biri size başarılı olmanın 10 yolu gibi bir şey diyorsa, hemen oradan uzaklaşın. Başarı öyle iki satır okuyup sonuca ulaşmak değildir. “Nasıl başarılı olunur”u anlatmak için 42 yıllık sektör deneyiminde öğrendiklerimden çıkardığım sonucu paylaşmak istiyorum. Yüzde 100 doğruluğunu garanti edemem, öyle olsa kendim bugün en başarılı insan ilan edilird

Daha Fazla Oku

Taşınmıyoruz, aynen devam

Ziya Paşa şöyle diyor: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz/ Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.”

Daha Fazla Oku

Mainframe dedikleri…

Son haftalarda iki büyük bankamızın işlemlerinde sorun olması nedeniyle birden “Mainframe Bilgisayar” ismini duyar olduk. Eminim birçok kişi ilk defa duydukları bu kavram için çok demode sistem diye düşünmüş olabilirler, gerçek pek öyle değil.

Daha Fazla Oku

Neka araştırma raporu oka fayda…

Türkiyemizin ve sektörün değerli STK’sı Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD uzun zamandır yaptığı gibi Bilişim Sektörü Pazar verileri raporunu açıkladı. 2020 yılında pazar büyüklüğü 189,0 milyar TL’ye (26,9 milyar USD)

Daha Fazla Oku

Tek Yol Bilişim…

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %17,53 olarak açıklandı, 2017’de ikili haneye çıkan oran sürekli dalgalansa da geldiğimiz noktada rahatsız edici, üzücü. Bilişim satışlarının düşüşü de aynı yıllara denk geliyor. Sektörde dolar bazında küçülme 2016 yıllarında başlamıştı.

Daha Fazla Oku