Bilişim olmazsa hayat durur…

İlk günlerinden beri Corona virüsün ve salgının geleceğini, yakın ve orta vadede bize getireceği sorunları neden doktorlara sorduklarını bir türlü anlamamıştım. Bu konuların daha ziyade virüs ve bakteri işleri ile ilgilenenlere sorulması gerektiğini düşünüyordum. Sorularıma cevap alabileceğim kişiler yani virüslerle ilgilenenlere virologist deniyor

Daha Fazla Oku

Bilişimin ön planda olduğu iyi bir eğitim kurtuluş yolumuzun temelini oluşturacaktır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan verilere göre 9 milyon 394 bin 125’i erkek, 8 milyon 714 bin 735’i kız olmak üzere toplam 18 milyon 108 bin 860 öğrenci örgün eğitim alıyor.

Daha Fazla Oku

Herkes en iyi bildiği işi yapsa…

BTHABER Şirketler Grubu, Mart ayıyla birlikte çok hızlı hareket ederek hatta belki de teknoloji basınında en önce ürün ve hizmetlerini dijital ortama taşıma başarısını gösterdi. Grubumuzun dijital çevikliğinin ve vizyonun kanıtı oldu bu hareket.

Daha Fazla Oku

Birlikte hareket ruhumuzda yok!

2010 yılı sonlarında başarıyla yürüttüğüm Kaspersky ülke müdürlüğü görevimde sıkıntılar çıkmaya başlamıştı. 2011 yılında da istifa ederek ayrıldım. Bu sürecin birçok nedeni vardı ama beni hala rahatsız eden bir konunun detaylarını

Daha Fazla Oku

Deprem ve ransomware gerçeği

Daha önceki yıllarda da konuşulurdu ama 1999 depreminden sonra oldukça fazla dile geldi. Zaman zaman hafiflese de küçük depremler yaşanıyor olması kendini hemen hatırlattı. Bugünlere kadar geldik ve maalesef İzmir’de yeni bir deprem gerçeği ile yeniden yasa boğulduk.

Daha Fazla Oku